Skąd wziął się pomysł?:

Jesteśmy grupą uczniów Technikum nr 7 w Warszawie, przy którym działa Szkolny Klub Krótkofalowców. We wspólnym gronie zauważyliśmy, że zainteresowanie tym hobby wśród młodzieży jest coraz mniejsze. Postanowiliśmy zorganizować akcję mającym na celu przybliżenie tematu osobom spoza środowiska.

Nie każdy wie, jaką wartość w momentach kryzysowych ma to hobby, więc pragniemy uświadomić o tym społeczeństwo poprzez ten projekt, w którego skład wejdą działania promocyjne, wykłady umożliwiające zdobycie licencji, bez której angażowanie się w pomoc w sytuacjach kryzysowych jest niemożliwe, a w przypadku odpowiedniego zaangażowania ze strony młodzieży rozmowa z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na falach eteru. Jak bardzo przydatne jest to hobby widać między innymi podczas akcji na Portoryko, gdzie ciągle poszukiwani są radioamatorzy z całego świata do prowadzenia łączności kryzysowej.

autor informacji: Krystian Nowakowski (uczeń klasy 4M)